ניהול תזרים מזומנים

ניהול תזרים המזומנים בעסק שלכם הוא אחד הדברים הקריטיים ביותר להצלחת העסק

קיצור לכותרות במאמר - ניהול תזרים מזומנים

תכנון פנסיוני - TOTAL

יש לכם עסק רווחי, עם הכנסות לא רעות בכלל, הדוחות מצביעים על רווחים, אבל משום מה חשבון הבנק מראה יתרה שלילית. מצלצל לכם מוכר? אתם לא לבד, וכנראה שאתם לא עושים כמו שצריך את ניהול תזרים המזומנים של העסק שלכם.

ניהול תזרים המזומנים בעסק שלכם הוא אחד הדברים הקריטיים ביותר להצלחת העסק. ניהול תזרים מזומנים מתייחס לכלל התשלומים של העסק, להכנסות, להוצאות ובעיקר למועד בו הכסף נכנס או יוצא מהעסק בפועל. בהתאם לזמנים בהם הכסף אמור להיכנס/לצאת מהחשבון, נדרשת היערכות נכונה וניהול נכון של הכסף. לצערנו, עסקים רבים נסגרים מהסיבה שהם לא מבצעים ניהול תזרים מזומנים נכון, חרף העובדה שהם רווחיים ומכניסים יותר מאשר הם מוציאים.

כשאין הערכות נכונה, עסקים רבים מגיעים למצב שהם נחנקים בחשבון הבנק שלהם, ואז הם מבקשים הלוואה מהבנק כששהם רואים שיש להם תשלומים שהם לא יכולים לעמוד בהם. במצב כזה, שמבקשים הלוואה מתוך לחץ, מקבלים, במקרה הטוב, הלוואה בתנאים לא טובים, או במקרה הרע – הבנק לא מאשר בכלל הלוואה/אשראי נוסף. כמו כן,ישנם עסקים שמתאימים להם אשראים שאינם דווקא הלוואה וחשוב להתאים את סוג האשראי הנכון לסוג העסק.

החלטת לצאת מהאדישות הפיננסית?
מחכים לך כאן.
עוד מאמרים בנושא ניהול תזרים מזומנים:

בדיקה פיננסית ב99 שקלים בלבד!!

בסיום הבדיקה תתקבל התמונה הפיננסית המלאה שלכם, ובהתאם אליה נחליט יחד אילו שינויים הכרחיים עבורכם על מנת לחסוך לכם עשרות-מאות אלפי שקלים!